A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Рекомендації батькам підлітка

Дата: 16.03.2021 10:05
Кількість переглядів: 109

Поради батькам підлітків | ЕксперименТИ                              Рекомендації батькам щодо профілактики агресивної поведінки підлітків

Ваша дитина вступає в непростий період кардинальних змін. Протягом цього часу (з 11-12 років до 18-20) Ви будете помічати зміни насторою, агресивність, крик, ізоляцію, неслухняність, зміни стилю одягу і часом може здаватися, що це не Ваша дитина, а якась геть інша. Тож щоб пережити цей період спокійніше і зберегти стосунки, рекомендую:

 1. Вам потрібно більше дізнатись про підлітковий вік, адже у дитини змінюється гормональний фон, тіло, сприйняття світу, дружби, сім*ї, кохання, пріорітети.
 2. Опануйте техніки заспокоєння для себе. Щоб зменшити ймовірність та силу конфліктів, Вам потрібно навчитись спокійніше реагувати на прояви віку – крики, протести, нетиповий та неординарний одяг. Вік мине, а стосунки залишаться.
 3. Правила дому. Прибрати після себе посуд, в своїй кімнаті, відсортувати брудні речі, допомогти в побутових справах, догляд за домашніми тваринами і т.д. це мають бути прості і зрозумілі дії, які під силу дитині.
 4. Прохання та похвала. Вчіться просити про допомогу (мені потрібна твоя допомога; мені було б приємно, якби ти мені допоміг (допомогла); давай зробимо разом). Подякувати за допомогу потрібно. І не виключайте того, що дитина може відмовитись – лишіть в спокої.
 5. Підтримка та любов. Підлітки часто сумніваються в собі, своїх рішеннях, красі, силі, здібностях, в тому, чи правильно взагалі все це. Фрази, які будуть доречними – мені не подобається те, як ти себе зараз поводиш, але я всерівно люблю тебе;  як добре, що ти в мене є; я тебе зараз не розумію, розкажи мені більше; думаю, у тебе вийде, давай спробуємо; розповідаючи якусь ситуацію запитайте – а ти як думаєш?.  Доречними будуть і обійми, і сімейні традиції та свята, спільні розваги для всіх.
 6. Простір. Так, це нормально, коли деякий час дитина відходить від вас на відстань, сидить в книжках, інтернеті, гуляє з друзями. Окрема кімната або спальне місце – відповідальність дитини. Якщо там неприбрано – прибирайте тільки разом.  Поборіть спокусу почитати особистий щоденник. І все ж стукайте при вході.
 7. Безпека.  Важливо наперед обговорити правила безпеки  – відпроситися, вчасно повернутися додому, відповідати на телефонний дзвінок, дати координати подруги чи друга, вживання психотропних речовин (алкоголь, цигарки, наркотичні речовини), поведінка з протилежною статтю. Вберегти від всіх загроз неможливо, але якщо Ви вдома цьому не навчитите – дитина навчиться на вулиці.
 8. Гроші. Так, Ви в домі головні, і питання великих покупок, поїздок, ремонту зрештою за Вами. Можна запитати про те, чого дитина хоче – це попередить конфліктита невдоволення. Можуть бути власні кошти, але обмежені. Якщо дитина приходить з проханням дати кошти – запитайте навіщо. Навчіть поводитися з грошима та накопичувати їх і при змозі – заробляти власні.
 9. Нові горизонти. Це вік дуже активного вивчення себе і світу навколо, великої кількості роздумів та розчарувань. Спілкуйтесь, розповідайте різні історії, діліться досвідом, запитуйте, як би вчинила дитина, попросіть навести приклад з її життя. Можлива різка зміна захоплень та хоббі, поглядів на ситуації.
 10. Виховуйте себе, адже діти нас не чують, але охоче наслідують. Навіть якщо не обговорили – чадо буде повторювати те, що роблять батьки і як спілкуються між собою і з іншими.
 11. Краще звернутись до психолога якщо: різко впала успішність, дитина стала надто замкненою, агресивною, млявою, часто плаче, погано спить і їсть, різкі переміни настрою, часто почала хворіти.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора