A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Рекомендації батькам підлітка

Дата: 16.03.2021 10:11
Кількість переглядів: 104

Світ українського слова: Поради батькам

Відносини дорослих дітей і мам найчастіше ускладнюються суперечностями. Як стати «другом» для дитини, при цьому, не втрачаючи батьківський авторитет в його очах

Ось тобі кілька порад, які допоможуть зрозуміти, як спілкуватися з підлітком 15 років (або 12, 14 – неважливо), як знайти спільну мову з підлітком, як знизити рівень агресії в ваших стосунках.

Пам’ятай, що діти завжди копіюють поведінку батьків. Якщо ти якимось чином виявляєш агресію, нехай навіть в прихованій формі, то великий шанс того, що так себе вести буде і дитина.

Також агресивну поведінку може свідчити про те, що ти занадто ущемляє підлітка. Він намагається так сказати тобі, що він вже не маленька дитина. Тому ніякої опіки – все, що може бути ефективним, – дружні поради. Або наказ. Правда, тоді навряд чи твоя дитина зможе назвати тебе другом.

Також якщо у підлітка проблеми в школі, посварився з одним, нерозділене кохання, то він може все це «вихлюпувати» на близьких у вигляді агресії.

Ось що тобі треба робити, щоб знайти спільну мову з підлітком:

Не розмовляй на підвищених тонах

Не відповідай агресією на агресію. Нам всім треба вміти висловлювати і проговорювати свої почуття. Розкажи про це підлітку. Скажи: «Я дуже сердита на тебе» або «Мені прикро, коли на мене кричать і ображають». Важливо не пропускати агресію підлітка повз вуха, а правильно на неї реагувати.

Не осуджуй

Згадай себе в цьому віці. Головне для підлітка – визнання його колективом. І це психологічний факт (привіт, вікова психологія). Тому не ображайся, не кричи, не говори осудливо «А ось я в твоєму віці …». Ти в його віці була така ж. Або просто батьки придушували тебе. Тому постарайся подивитися на ситуацію з його точки зору і зрозуміти.

Не принижуй дитини

Це викличе тільки захисну агресивну реакцію. Підлітки в цій справі дуже чутливі, тому навіть з конструктивною критикою краще не перегинай. Інакше ризикуєш втратити довіру. Якщо тобі не подобається якийсь вчинок підлітка, то говори виключно про нього – не дитина погана, а вчинок.

Роби акцент на почуттях

Промовляй його почуття. Говори: «Я розумію тебе», «Знаю, яке тобі зараз», «Ти розлютився? Чому? »,« Давай подумаємо, що ми можемо зробити ». А чи не: «Що ти за людина ?!» Нормальна людина, яка відчуває сильні емоції. І все.

Блокуй агресію

Здивуй чимось, посміхнися, подаруй шоколадку, обрадуй чимось. Також створи умови, щоб дитина фізично витрачав всю цю негативну енергію. Віддай на танці, боротьбу або придбай додому боксерську грушу або дартс. Повір, такі способи дуже позитивно впливають на дитину і на ваші з ним стосунки в тому числі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора