A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ЩОДО ЗНИЖЕННЯ СТРЕСУ

Дата: 16.03.2021 10:21
Кількість переглядів: 143

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності5.10 Керування стресами (короткий опис, приклади)

 

 

 

 

 

 

 

1. Оцінити ситуацію, що викликає стрес, об'єктивно
Нерідко буває, що ситуація не настільки серйозна, як здаєтьс
я. Можна запитати себе: «А якщо те, чого я так побоююся, які найгірші наслідки це може мати для мене?». Іноді людина робить передчасні висновки і починає переживати про те, що не сталося і навряд чи станеться.  Для об'єктивної оцінки потрібно дистанціюватися від травмуючої ситуації. Для цього жертві стресу бажано «залишити себе», емоціонірующую, там, де стрес її наздогнав, і «відійти в сторонку». Звідти, «здалеку», людина може спробувати дати самому собі раду так, як ніби він допомагає хорошому другу чи подрузі подивитися на ситуацію, у них ситуацію.

 

2. З'ясувати для себе, чия це проблема
Керівник накинувся на підлеглого ні за що, чоловік весь вечір бурчав і дувся ... Чи починає жертва стресу через всього цього переживати? Звичайно так. А чи її це проблема? Найчастіше немає: той, на кого обрушилися негативні емоції, що не був джерелом поганого настрою нападника. Просто не всі вміють контролювати свої почуття. Це, втім, теж не проблема жертви стресу.

 

3. Не звинувачувати себе
Людина зроби
ла помилку, а хто обходиться без них?  Це ж ненормально - жити і не помилятися. Потрібно дати собі право не завжди бути ідеальним.
Можна сказати собі: «Так помилилася. Буває. Але я-то розумна, професіонал і взагалі красуня. Зараз проаналізую помилку і більше її не зроблю ».  А далі -
впе
ред, виправляти помилки.

 

4. Вирішити конфлікт
Якщо має місце конфліктна ситуація зі значимою людиною, не можна відкладати її дозвіл. Але робити це краще після тго, як буря емоцій вщухне. Серйозний конфлікт сам по собі не
зникне - він може увігнати його учасників у глибокий хронічний стрес.

 

5. Розрядити емоції
Якщо емоції виходять з берегів, можна виплеснути їх:
- Поплакати. Жінкам з цим способом зняття стресу пощастило більше, ніж чоловікам;
- Дуже детально і докладно розповісти все близькій людині. Такий розповідь дозволить знаходиться в стресовій ситуації подивитися на неї по-іншому і заспокоїтися;
- Розповісти кривдникові про свої почуття у форматі «я»-висловлювань: «Знаєш, коли відбувається ... я себе почуваю ...» 

6. «Знімати шапочку»
На роботі ми знаходимося в позиції Дорослого або (і) Батька, і це єдино правильні ролі, які дозволяють і нерви берегти, і бути функціональним. Проте, ось проблема: йдучи з роботи, ми часто знімаємо «свій робочий костюм». Але забуваємо «зняти шапочку». Це, звичайно, метафора. Але як часто, прийшовши додому, людина продовжує вести себе так само, як на роботі.

Треба частіше дозволяти собі бути Дитиною: жартувати і займатися дурницями, дивлячись на які, Дорослий тільки головою неодмінно хитає, нічого не робити, грати з дітьми і з коханими. Звичайно, і поза роботою у нас багато серйозних справ. Але чи всі вони так серйозні, щоб зовсім не дозволяти собі розслабитися?
Іноді досить після приходу додому годинку помовчати, щоб відбулася зміна ролей. Близькі, яких ви попросите про так
і паузи, будуть зацікавлені піти назустріч - це ж для їх же користі.

7. Перестати вести внутрішні діалоги
Ой, як же добре люди вміють «прокручувати» у себе в голові діалоги типу «А якби раптом ...». Тут нам не треба навіть ніяких фактів, які підлягають інтерпретації, - все придумується з нуля. У підсумку розбушувалася фантазія малює жахливу картину, яка ще більше засмучує самого вигадника. Коло замкнулося! 

Як тільки людина ловить себе на цьому неподобстві, вона може:
- Зайнятися справою, яка не залишить місце «діалогам», - почитати книгу, сходити в театр, зустрітися з коханою людиною, поговорити і пограти з дітьми, поспати, нарешті;
- Приділити увагу спорту або хоча б поприс
ідати раз зо тридцять;
- Звернути увагу на купу приємних дрібниць і частину часу присвятити милуванню ними;
- Кожен раз, коли людина ловить себе на внутрішньому діалозі, запитати себе: «А що я зараз роблю? Засмучуюсь. А навіщо ме
ні це? Я насправді хочу бути засмученим, скривдженим, злим? Якщо ні, то навіщо я все роблю саме для цього? »Даний прийом дозволить вам зупинити внутрішній діалог в самому його початку, поки шкоду ще не нанесено.

8. Сказати НІ
Людина - «автор» свого життя, і ніхто чужий не може «писати» її за своїм сценарії.
Або
цьому «автору» постійно роблять зауваження, вчать жити, чинять на нього тиск або маніпулюють їм і це не входить в його плани щодо самого себе, він може сказати «ні»!

 

9. Проаналізувати свої очікування від інших людей
Щоб уникнути конфліктів невиправданих надій корисно періодично проводити ревізію своїх бажань. Якщо вони і далі не виправдовуються, то незначущих людей можна і «відпустити», щоб не чекати неможливого. А близьким і значущим бажано озвучити свої очікування від них.

10. Бути готовим перервати безперспективні контакти
Буває, що людина вкладає в якусь справу або у взаємини час, сили і душу, а у відповідь приймає постійні удари або бачить повну байдужість. Якщо відносини не приносять задоволення, може бути, саме час їх перервати. На їх місце прийдуть нові люди, які зроблять життя щасливішим.

 

11. Прощати
Уміння прощати дозволяє людині жити в світі - в першу чергу з самим собою. А якщо це зробити складно? Можна спробувати пошкодувати кривдника. Агресивною
 і злою людина стає з якихось причин.  Один із способів пробачити кривдника є «примірка його костюма». Щиро і повністю пробачити чи пожаліти того, хто є джерелом стресу, не завжди вдається швидко. Але завзятість принесе, обов'язково принесе свої плоди.

 

12. Балувати себе
На світі є багато речей, які доставляють людині задоволення. Хороша їжа, цікава книга, танці, просто байдикування ... А чи часто люди загнані роботою, побутом, великими і дрібними турботами, таку «розкіш» собі дозволяють? Зазвичай знаходиться маса причин, чому ну ніяк зараз не можна себе побалувати. І це повторюється з дня на день. Над людиною тяжіє велике і страшне «повинен», яке з'їдає його маленькі «хочу». 

Запитайте себе: а що станеться, якщо я саме сьогодні просто полежу і почитаю улюблену книгу?
Можна спробувати хоча б тиждень виконувати свої маленькі примхи. А коли прийде натхнення, і білизна п
опрасується
, і цвяхи заб'ються, і все це буде зроблено із задоволенням.

 

13. Посміхнутися
І не тільки тоді
, коли для цього є привід, тоді й умовляти нікого не треба. А ось посміхатися, кгда погано, - завдання не з легких. Але в деяких випадках варто спробувати, незважаючи ні на що, «повісити» усмішку на обличчя і не «знімати» її.

При цьому мімічні м'язи як би обманюю гормони, яким доводиться підлаштовуватися під «хороший настрій». Кілька вимушених посмішок - і гормональний фон стає більш позитивним, а посмішка - природною.
Посміхаючись іншим, нехай іноді через силу, людина отримує посмішки у відповідь.
В одній ситуації підійдуть одні способи управління стресом, в інший, відповідно, - інші прийоми відходу від нього. Головне, визначитися з тим, хто в домі господар - людина або його емоції?


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора