A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Як упоратися з неприємними почуттями?

Дата: 16.03.2021 11:01
Кількість переглядів: 96

Як опрацювати почуття провини

Досить часто трапляються в житті ситуації, коли нам буває погано на душі. Такий стан породжує злість, страх, образу на когось і на себе.
 

У такі хвилини нам здається, що інші люди недобре ставляться до нас. Ми почуваємося дуже самотньо і думаємо, що всі люди погані. І тоді здається, що ніхто не зможе нам допомогти. Але виявляється – є вихід із такої ситуації.
Давайте поміркуємо, що можна зробити, щоб почуватися щасливішим.

 

Як ти вважаєте, чи однаково ми сприймаємо одне й те саме? Наприклад, така звичайна ситуація: тебе не запитали на уроці. Які відчуття можуть виникнути в інших учнів?

  • Злість: „Це було єдине запитання, яке я знаю!”.
  • Радість: „Яке щастя, я цього не знаю!”
  • Заздрощі: „Сашка, завжди встигають запитати”.
  • Пригнічення: „Вона впевнена, що я нічого не знаю”.
  • Засмучення: „Вона ніколи мене не запитує”  Чи бувало таке з тобою? 

Зверни увагу, що в даній ситуації справа не в самій події, а в тому як ти її сприймаєш. А тепер давай порівняємо, хто краще почувається. Багато залежить від того, як ти себе відчуваєш. Якщо ти віриш в успіх, він і прийде до тебе. Але, якщо, зрештою, тобі не пощастило, не втрачай надії.

Перш за все – заспокойся. Для цього зроби декілька глибоких вдихів та видихів. Спробуй сприйняти свою невдачу як урок, адже краще вчитися на власних помилках. Скажи собі: „ Я тільки вчуся. Я маю право на помилку!” подумай: „У чому була моя помилка? Чому в мене не вийшло?” А далі – дуже важливо: „За що я можу себе похвалити?”

Стати впевненішими допоможуть слова: „Я можу!” спробуй повторювати їх тихенько (наприклад, перед контрольною).

Якщо ти зробиш усе це, удруге тобі вже буде легше робити цю справу. Слід пам’ятати! Частіше за все ми вигадуємо те, що про нас думають інші.

Ти не можеш знати, що думає чи відчуває інша людина, доки ти в неї про це не запитаєш. Якщо ти себе недооцінюєш, заведи щоденник успіхів. Записуй у нього всі свої успіхи. Навіть маленький успіх – це твоя перемога. Отже, багато залежить від тебе. Якщо своє роздратування „зривати” на комусь чи носити в собі – це ні до чого доброго не приведе. Таким чином проблему не вирішити, а поганий настрій тобі гарантовано.

 Якщо ти хочеш почуватися краще:

• Не поспішай „виливати” почуття на оточуючих.
• Навчися себе заспокоювати. Для цього є різні способи. Обери той, який підходить тобі. Наприклад, можна:
• Зробити дихальну гімнастику – декілька глибоких вдихів і видихів (вдих на один рахунок, затримай повітря на чотири рахунки, видих на два рахунки);
• Випити склянку води, соку, лимонаду чи чаю але повільно насолоджуючись кожним ковтком напою;
• Прийняти душ;
• Спробувати відволіктися: поговорити з кимось по телефону, почитати книжку, послухати музику;
• Зробити декілька фізичних вправ (можна по боксувати з подушкою);
• Поплакати на самоті.
 Після такої „розрядки” обов’язково прийде спокій. Тепер можна обдумувати і обговорити все спокійно: без криків, плачу та сварок. Вихід обов’язково знайдеться.
Крім того, доброзичливим людям живеться набагато приємніше і спокійніше.
Як ти вважаєш, що відчувають злі, жадібні та заздрісні люди? Постійне невдоволення шкодить і нервовій системі, і серцю, і шлунку. Крім того - у такої людини зазвичай мало друзів або й взагалі немає їх.

Виявляється, що доброту слід в собі „тренувати”: робити добрі вчинки, помічати в людях їхні хороші сторони і вчитися на їхніх справах.
Тож пригадай та розкажи про хороші якості, добрі вчинки своїх друзів чи однокласників. Спробуй пригадати якомога більше приємнішого про кожного.

Якщо при тобі когось ображають, підтримай слабшого.

Ми з тобою зробили спробу з’ясувати, чи можна якось інакше сприймати деякі проблеми. Ми сподіваємося, що твоя віра в себе трішечки зросла.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора