A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

«Великодні мотиви»: у краєзнавчому музеї презентовано виставку робіт гуртка "Український оберіг"

Дата: 10.04.2023 16:17
Кількість переглядів: 14

Весна – це відродження природи та краси, це перемога добра і світла, це Великодні свята, які у кожній українській родині завжди вважалися чи не найрадіснішими весняними урочистостями. Тому готувались до них з великою старанністю і чекали їх з трепетом.

10 квітня на базі краєзнавчого музею відбулась презентація виставки «Великодні мотиви», на якій представлено роботи вихованців гуртка декоративно-прикладного мистецтва «Український оберіг» Новоград-Волинського вищого професійного училища. Керує гуртком викладачка, народна майстриня Світлана Голеня.

На виставці експоновано різножанрові роботи, а саме писанки, лялики-мотанки, ляльки-круп'янички, вишиті сорочки, вироби з глини, ґердани, різьба по дереву та ін. Головний експонат – народні ляльки у людський зріст. Зокрема, представлено стилізовані ляльки-мотанки «Нерозлучники» та «Берегиня».

Усі ми багато чули про українські вишиванки, рушники, килими й писанки. Проте, не менш цікавими є й ляльки, зокрема лялька-мотанка - найдревніший мовчазний символ, який тисячоліттями супроводжував наших предків і передавався із покоління у покоління від матері до доньки.

Цікавим є факт, що мотанки відрізняються від звичайних ляльок «пустим» обличчям. Наші предки вірили, що саме через обличчя до ляльки можна прив’язати душу людини. На деяких мотанках замість обличчя викладали різнокольоровими нитками хрест - символ Сонця.

На відкриття виставки завітали учні гімназії №3, які ознайомились із чудовими, сповненими тепла і світла творчими роботами та дізналися багато цікавої інформації про давні українські традиції.

Також привітали усіх присутніх вихованки естрадно-вокальної студії «Любисток» НВВПУ (керівник Інна Вовк).

Дякуємо краєзнавчому музею міста Звягеля за співпрацю!

Запрошуємо відвідати виставку «Великодні мотиви» у краєзнавчому музеї та поринути у світ народної творчості!

Відроджуємо українські традиції РАЗОМ!« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора