A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Маляр

Дата: 17.10.2022 14:13
Кількість переглядів: 51

Маляр - масова професія, необхідна скрізь, де ведеться будівництво, зводяться нові і ремонтуються старі будівлі. Фахівець останнім виконує роботи, перед здачею будинку в експлуатацію. Його завдання - надати гарного, ошатного вигляду будівлі, нанести шар фарби, який рятуватиме її від руйнування. Головна робота маляра - це, звичайно, фарбування стін, обклеювання їх шпалерами, шпаклівка. Але маляру вищої кваліфікації доводиться виконувати і набагато більш складну і різноманітну роботу: художню обробку стін і стель, розпис різних поверхонь, створення складних кольорів (поєднань фарб різних кольорів), декоративне лакування і золочення.

Діяльність маляра є роботою із застосуванням знань про властивості і характеристики різних матеріалів, фарб, а також спеціальне обладнання і прилади.

Маляр проводить оброблення поверхонь під простий малюнок різних порід дерева, каменю, мармуру. Наносить орнамент чи напис за трафаретами, виготовляє їх. Здійснює обробку поверхонь набризкуванням. Обробляє поверхні сповільнювачами корозії, лаками і нітролаками. Проводить очищення циліндрів, відсіків. Готє суміші з масляних фарб, лаків і синтетичних емалей тощо.

МАЛЯР ПОВИНЕН ЗНАТИ: властивості різних фарб і психологію сприйняття кольорів; пристрої різних допоміжних механізмів для забарвлення і розпилення фарби; основи фізики і хімії; технологію, устаткування, матеріалознавство, основи малюнка. Кваліфікований маляр повинен вміти: здійснювати різні види оздоблювальних робіт, готувати і змішувати фарби, користуватись різними механізмами, приладами та ін.

УМОВИ ПРАЦІ. Працює як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Можливе виконання робіт на висоті і в дуже незручних і небезпечних позах. Велике навантаження на опорно-руховий і зоровий апарат. Користується спеціальними будівельними пристосуваннями (ліси, сходи, люльки ...). Режим роботи в основному двозмінний (може бути і тризмінний). Темп роботи напружений.

ОБЛАСТІ ЗАСТОСУВАННЯ: будівельні організації, об’єкти, ремонтні підприємства, житлово-комунальні управління, заводи, можуть займатися власною справою.

ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ: робота з будівельними матеріалами, художніми образами, експлуатації технічних пристроїв.

ДОМІНУЮЧІ ІНТЕРЕСИ: індустрія будівництва, естетика, декоративний напрям.

НЕОБХІДНІ ЯКОСТІ: гарний естетичний смак, окомір, координація руху рук, творча уява, уважність, фізична сила, витривалість, обережність і уважність, так як робота може здійснюватися на висоті.

ПЕРЕШКОДЖАЮТЬ УСПІШНІЙ ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: захворювання органів дихання (хронічний бронхіт, хронічна пневмонія), серцево-судинної системи (гіпертонія, серцева недостатність та ін.), органів травлення (хронічні захворювання печінки та ін.); опорно-рухового апарату (обмежують рухливість рук, ніг), нервової системи (нав'язливі стани, непритомність і ін.), шкіри.

РОДИННІ ПРОФЕСІЇ: штукатур-маляр, монтажник систем утеплення будівель.

НА РИНКУ ПРАЦІ. У наш час маляри затребувані в багатьох організаціях. Будь-які внутрішні і фасадні роботи на будівельному майданчику не обходяться без цих фахівців.

ОПЛАТА ПРАЦІ. Залежить від майстерності фахівця. Маляри можуть спеціалізуватися в конкретних видах фарбування, в роботі на конкретних об'єктах. Професія має розряди, передбачає зростання від молодшого спеціаліста до бригадира. Також можливе освоєння суміжних спеціальностей, таких як: виконроб, інженер-будівельник, дизайнер інтер'єру, архітектор, паркетник, штукатур-маляр, плиточник - арматурник і ін.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора