A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Соціально-психологічна служба

З метою забезпечення оптимальних умов для саморозвитку дітей та молоді у системі освіти України, згідно Закону "Про освіту" статті 21.  діє психологічна служба, яка  виконує такі функцій:

 • виявлення загальних і особистих соціальних проблем;
 • вивчення і діагностика індивідуальних особливостей учнів, груп;
 • надання допомоги викладачу в роботі з учнем, групою, батьками;
 • соціальний захист того, у кого виникли проблема;
 • соціальний захист групи, класу від окремих осіб;
 • виявлення індивідуально-педагогічних можливостей викладачів і надання їм допомоги у підвищенні педагогічної майстерності, дієвості педагогічної діяльності в роботі з учнями, батьками;
 • соціально-педагогічна оцінка проведених виховних заходів у групах, училищі;
 • безпосередня підготовка соціально-педагогічних заходів з різними групами учнів, окремими учнями, викладачами, майстрами, батьками;
 • установлення професійних зв'язків із закладами, які забезпечують соціальний захист: заступником голови адміністрації із соціальних питань; працівниками відділу освіти, соціального захисту, центру зайнятості, правоохоронних органів, відділу культури; спеціалістами психолого-медико-педагогічних консультацій, медико-експертної комісії, соціальних служб для дітей, молоді та сім'ї, територіального Центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів; представниками благодійних дитячих, молодіжних громадських організацій.

Навіщо потрібний психолог? 

Психолог здійснює психолого-педагогічний супровід освітнього процесу з метою забезпечення нормального розвитку дитини (відповідно до норми розвитку у відповідному віці). 

Завдання, котрі реалізує психолог в межах соціального захисту:

 • Проведення комплексної психодіагностики з метою отримання інформації про особистість.
 • Дослідження особистісних рис, акцентуацій характеру, особливостей взаємин. Таку узагальнену інформацію психолог надає соціальному педагогу, дані оформлює у вигляді психологічної характеристики.
 • Консультування (разове, короткострокове, середньострокове, довгострокове).
 • Проведення тренінгових занять з метою покращення адаптації учнів, сприяння саморозкриття , індивідуальних особливостей, здібностей, захоплень,життєвих планів, реалізації можливостей та внутрішнього потенціалу особистості дитини.
 • Проведення індивідуальних і групових бесід, лекцій, семінарів.
 • Психолог висвітлює на консиліумах, педрадах, батьківських зборах причини та наслідки психологічних проблем, які можуть бути актуальними і спричинити прояви дезадаптації учнів.
 • Надає рекомендації класним керівникам, вчителям щодо психологічних особливостей роботи із дітьми.

У функції психолога входять:

1.Психологічна діагностика;    
2.Корекційна робота;  
3.Консультування батьків і педагогів;  
4.Психологічна просвіта;  
5.Психопрофілактична робота;  
6.Організаційно-методична робота;  
7.Зв 'язки з громадськістю. 

Питання, по яких можна і потрібно звертатися до психолога:
Труднощі в навчанні  
Деякі
учні вчаться не так добре, як їм хотілося б. Причин тому може бути маса. Наприклад, не дуже хороша пам'ять, розсіяна увага або недолік бажання, а може бути, проблеми з вчителем і нерозуміння, навіщо все це взагалі потрібно. На консультації ми постараємося визначити, в чому причина і яким чином це виправити, іншими словами, спробуємо знайти, що і як необхідно розвивати, щоб вчитися краще.  
Взаємини в групі
Є люди, які запросто знаходять контакт з іншими, легко спілкуються в будь-якій, навіть незнайомій компанії. А є, і їх теж дуже багато, такі, яким складно знайомитися, складно будувати хороші взаємини, складно знаходити друзів і просто відчувати себе легко і вільно в групі. За допомогою психолога можна знайти способи і особисті ресурси, вивчити прийоми для побудови гармонійних стосунків з людьми в різних ситуаціях.  
Взаємини з батьками
Інколи буває так, що втрачаються спільна мова і теплі стосунки з нашими найближчими людьми - з нашими батьками. Конфлікти, сварки, відсутність взаєморозуміння – така ситуація в сім'ї зазвичай приносить біль і дітям, і батькам. Деякі знаходять дороги рішення, а іншим це зробити досить важкий. Психолог розповість вам про те, як навчитися будувати нові стосунки з батьками і навчитися розуміти їх, і як зробити так, щоб і батьки розуміли і приймали вас.  
Самоврядність і саморозвиток 
Наше життя настільки цікаве і багатогранне, що постійно ставить перед нами масу завдань. Багато з них вимагають немалих зусиль і розвитку в собі найрізноманітніших особових якостей, навиків і умінь. Можна розвивати навики лідерства або навики ведення суперечки, логічне мислення або творчі здібності. Покращувати свої пам'ять, увага, уява. Можна вчитися управляти своїм життям, ставити цілі і ефективно досягати їх.Психолог - людина, яка володіє технологією розвитку тих або інших якостей, навиків і умінь і із задоволенням поділиться цією технологією з вами. 

Психологічна служба закладу (практичний психолог та соціальний педагог) діє в межах таких національних програм:

 • протидія торгівлі людьми;
 • протидія випадкам булінгу;
 • протидія насильству в сім'ї;
 • робота з дітьми, що мають особливі освітні потреби;
 • підвищення психологічної грамотності всіх учасників освітнього процесу.

 

 

 

10 точних фактів про наркотики

 

Вся правда про наркотики

 

Дата: від до Скинути

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

В рамках  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» здобувачі освіти Новоград – Волинського вищого професійного училища створили відеороботу  «Зупинимо насильство разом».

09:05 16.12.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора