A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Соціально-психологічна служба

З метою забезпечення оптимальних умов для саморозвитку дітей та молоді у системі освіти України, згідно Закону "Про освіту" статті 21.  діє психологічна служба, яка  виконує такі функцій:

  • виявлення загальних і особистих соціальних проблем;
  • вивчення і діагностика індивідуальних особливостей учнів, груп;
  • надання допомоги викладачу в роботі з учнем, групою, батьками;
  • соціальний захист того, у кого виникли проблема;
  • соціальний захист групи, класу від окремих осіб;
  • виявлення індивідуально-педагогічних можливостей викладачів і надання їм допомоги у підвищенні педагогічної майстерності, дієвості педагогічної діяльності в роботі з учнями, батьками;
  • соціально-педагогічна оцінка проведених виховних заходів у групах, училищі;
  • безпосередня підготовка соціально-педагогічних заходів з різними групами учнів, окремими учнями, викладачами, майстрами, батьками;
  • установлення професійних зв'язків із закладами, які забезпечують соціальний захист: заступником голови адміністрації із соціальних питань; працівниками відділу освіти, соціального захисту, центру зайнятості, правоохоронних органів, відділу культури; спеціалістами психолого-медико-педагогічних консультацій, медико-експертної комісії, соціальних служб для дітей, молоді та сім'ї, територіального Центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів; представниками благодійних дитячих, молодіжних громадських організацій.

Навіщо потрібний психолог? 

Психолог здійснює психолого-педагогічний супровід освітнього процесу з метою забезпечення нормального розвитку дитини (відповідно до норми розвитку у відповідному віці). 

Завдання, котрі реалізує психолог в межах соціального захисту:

  • Проведення комплексної психодіагностики з метою отримання інформації про особистість.
  • Дослідження особистісних рис, акцентуацій характеру, особливостей взаємин. Таку узагальнену інформацію психолог надає соціальному педагогу, дані оформлює у вигляді психологічної характеристики.
  • Консультування (разове, короткострокове, середньострокове, довгострокове).
  • Проведення тренінгових занять з метою покращення адаптації учнів, сприяння саморозкриття , індивідуальних особливостей, здібностей, захоплень,життєвих планів, реалізації можливостей та внутрішнього потенціалу особистості дитини.
  • Проведення індивідуальних і групових бесід, лекцій, семінарів.
  • Психолог висвітлює на консиліумах, педрадах, батьківських зборах причини та наслідки психологічних проблем, які можуть бути актуальними і спричинити прояви дезадаптації учнів.
  • Надає рекомендації класним керівникам, вчителям щодо психологічних особливостей роботи із дітьми.

У функції психолога входять:

1.Психологічна діагностика;    
2.Корекційна робота;  
3.Консультування батьків і педагогів;  
4.Психологічна просвіта;  
5.Психопрофілактична робота;  
6.Організаційно-методична робота;  
7.Зв 'язки з громадськістю. 

Питання, по яких можна і потрібно звертатися до психолога:
Труднощі в навчанні  
Деякі
учні вчаться не так добре, як їм хотілося б. Причин тому може бути маса. Наприклад, не дуже хороша пам'ять, розсіяна увага або недолік бажання, а може бути, проблеми з вчителем і нерозуміння, навіщо все це взагалі потрібно. На консультації ми постараємося визначити, в чому причина і яким чином це виправити, іншими словами, спробуємо знайти, що і як необхідно розвивати, щоб вчитися краще.  
Взаємини в групі
Є люди, які запросто знаходять контакт з іншими, легко спілкуються в будь-якій, навіть незнайомій компанії. А є, і їх теж дуже багато, такі, яким складно знайомитися, складно будувати хороші взаємини, складно знаходити друзів і просто відчувати себе легко і вільно в групі. За допомогою психолога можна знайти способи і особисті ресурси, вивчити прийоми для побудови гармонійних стосунків з людьми в різних ситуаціях.  
Взаємини з батьками
Інколи буває так, що втрачаються спільна мова і теплі стосунки з нашими найближчими людьми - з нашими батьками. Конфлікти, сварки, відсутність взаєморозуміння – така ситуація в сім'ї зазвичай приносить біль і дітям, і батькам. Деякі знаходять дороги рішення, а іншим це зробити досить важкий. Психолог розповість вам про те, як навчитися будувати нові стосунки з батьками і навчитися розуміти їх, і як зробити так, щоб і батьки розуміли і приймали вас.  
Самоврядність і саморозвиток 
Наше життя настільки цікаве і багатогранне, що постійно ставить перед нами масу завдань. Багато з них вимагають немалих зусиль і розвитку в собі найрізноманітніших особових якостей, навиків і умінь. Можна розвивати навики лідерства або навики ведення суперечки, логічне мислення або творчі здібності. Покращувати свої пам'ять, увага, уява. Можна вчитися управляти своїм життям, ставити цілі і ефективно досягати їх.Психолог - людина, яка володіє технологією розвитку тих або інших якостей, навиків і умінь і із задоволенням поділиться цією технологією з вами. 

Психологічна служба закладу (практичний психолог та соціальний педагог) діє в межах таких національних програм:

  • протидія торгівлі людьми;
  • протидія випадкам булінгу;
  • протидія насильству в сім'ї;
  • робота з дітьми, що мають особливі освітні потреби;
  • підвищення психологічної грамотності всіх учасників освітнього процесу.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису

 

10 точних фактів про наркотики

 

Вся правда про наркотики

 

Дата: від до Скинути

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

В рамках  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» здобувачі освіти Новоград – Волинського вищого професійного училища створили відеороботу  «Зупинимо насильство разом».

09:05 16.12.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора