A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Загальна характеристика НПЦ

У подоланні соціально-економічних викликів, зумовлених військовою агресією росії, важливу роль відіграє система професійної освіти, основним завданням якої на сьогодні є підготовка висококваліфікованих робітничих кадрів для повоєнної відбудови інфраструктури, національної та регіональних економік.

За таких умов актуалізується діяльність навчально-практичних центрів галузевого спрямування, які функціонують на базі закладів професійної освіти та дозволяють максимально наблизити навчально-виробничий процес до умов сучасного високотехнологічного виробництва.

Із січня 2021 року в ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» діє навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників з професії «Верстатник деревообробних верстатів». Його основна мета – реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки здобувачів освіти, майстрів виробничого навчання, підвищення кваліфікації, перепідготовка фахівців підприємств меблевої та деревообробної промисловості, впровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів та матеріалів.

У приміщеннях центру замінено і модернізовано систему опалення, енергопостачання, проведено ремонт всіх приміщень сучасними матеріалами. Загальні витрати на створення НПЦ становлять 2 млн. грн, які було виділено з державного бюджету.

Активно НПЦ співпрацює з підприємствами міста. Зокрема, укладено договори з ПП «Меблева фабрика «МІРТ» та ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» ЖОКАП «Житомироблагроліс» (з професії «Верстатник деревообробних верстатів»), а також з ПП «Звягель-Буд» (з професії «Столяр будівельний»).

Навчально-матеріальна база центру постійно оновлюється, а саме у 2022 році було:

  • придбано матеріали, інструменти та пристосування на загальну суму 21,9 тис. грн;
  • розроблено 2 короткострокових програми за професіями НПЦ;
  • підготовлено навчальний контент професійної підготовки, зокрема розроблено 21 інструкційно-технологічна картка, 11 інструкційних карток по виготовленню виробів, тести для оцінювання професійно-теоретичної підготовки, контрольні завдання (у декількох варіантах) тощо.

Ремонт та обслуговування обладнання НПЦ здійснюється на благодійній основі підприємствами міста, з якими співпрацює училище.

На базі НПЦ вже пройшли навчання із отриманням документів державного зразка 69 осіб. Окрім вищевказаного, у 2021 році 11 педагогічних працівників (1 викладач та 10 майстрів в/н) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області пройшли стажування.

Щодо надходжень від діяльності НПЦ з професії «Верстатник деревообробних верстатів», то варто зазначити, що вони становлять:

  • 59,7 тис. грн – освітні послуги;
  • 17 тис. грн – виробництво продукції;
  • 353 тис. грн – надходження від виробничого навчання на підприємстві та виробничої практики.

Виробниче навчання здобувачі освіти проходять на базі навчально-практичного центру. Застосування сучасної техніки, обладнання, інструментів та матеріалів для набуття практичних навичок сприяють підготовці висококваліфікованих робітників. Тому показник працевлаштування наших випускників за галузями НПЦ становить 58%.

Якщо у вас виникли питання або цікавить детальна інформація про правила вступу на навчання за професією «Верстатник деревообробних верстатів, столяр будівельний» після 9 класу, набір у групу на професійно-технічне навчання або перепідготовку робітничих кадрів, звертайтесь:

11707, Житомирська обл,

м. Звягель (Новоград-Волинський), вул. Київська, буд. 47/37 (колишня Пушкіна)

телефон (098) 792 46 26

nvvpu@ukr.net

Профтехосвіта – основа майбутнього України!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора