A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Перукар (перукар модельєр)

Дата: 17.10.2022 14:35
Кількість переглядів: 17

Перукар здійснює миття і масаж голови, виконує стрижку волосся (просту чи модельну), укладає волосся відповідно до напряму сучасної моди і індивідуальних особливостей та побажань клієнта. Завиває волосся на бігуді чи іншими способами, робить хімічну завивку та фарбує волосся різними способами, виконує знебарвлення, блондування, мелірування. Здійснює укладання феном, покриття волосся лаком. Оформляє зачіски із застосуванням сучасних парфюмерно-косметичних засобів для моделювання, фіксації та ін. Використовує декоративні елементи (предмети) при оформленні зачіски: квіти, банти, шпильки та ін. Робить стрижку бороди і вусів. При необхідності накладає компреси і виконує масаж обличчя. Використовує накладки і перуки. Застосовує спеціальні препарати, розчини, інші матеріали відповідно до призначення, згідно з правилами використання.

ПЕРУКАР ПОВИНЕН ЗНАТИ: типи зовнішності, будову і властивості шкіри, волосся, способи і технології нарощування волосся, способи фарбування, мелірування, блондування волосся, способи стрижки. Фахівець повинен уміти: володіти спеціальними інструментами, правильно і пропорційно змішувати хімічні речовини, призначені для фарбування, завивки, освітлення волосся, володіти секретами маскування недоліків і підкреслення достоїнств зовнішності за допомогою маніпуляцій з волоссям, дати грамотну консультацію з питань підбору зачіски, кольору, догляду за волоссям.

УМОВИ ПРАЦІ. Перукар працює в умовах інтенсивної фізичної праці, в приміщенні. У нього рухливий спосіб діяльності. Дана професія характеризується наявністю численних короткочасних контактів з клієнтами, що створює підвищену емоційну напруженість праці. Перукарю необхідно мати високий рівень комунікабельності, толерантність, високий рівень емоційної стійкості. Фахівець витримує високі фізичні навантаження (провести 8-12 годин на ногах, та ще в приміщенні, де працюють з фарбою, включеними фенами і ножицями в руках не кожному під силу), часто вирішує конфліктні ситуації.

ОБЛАСТІ ЗАСТОСУВАННЯ: в перукарнях, салонах краси, школах стилістів, займається приватною практикою.

ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ: спілкування і взаємодія з людьми, робота з художніми образами.

ДОМІНУЮЧІ ІНТЕРЕСИ: індустрія краси, естетика, дизайн, сучасні технології.

НЕОБХІДНІ ЯКОСТІ: тактовність, доброзичливість, чуйність, креативність, творче та образне мислення, добре розвинена увага і образна пам'ять, тонка зорово-рухова координація, постійний самоконтроль, організованість, висока емоційна стійкість.

ПЕРЕШКОДЖАЮТЬ УСПІШНІЙ ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: захворювання органів дихання (бронхіальна астма, хронічний бронхіт і ін.), серцево - судинної системи (серцева недостатність, пороки серця і ін.), опорно-рухового апарату (хронічний ревматизм і ін.), шкіри, психіки і розлади нервової системи.

РОДИННІ ПРОФЕСІЇ: манікюрник, стиліст, пастижер, косметолог тощо.

НА РИНКУ ПРАЦІ. Професія затребувана на ринку праці (за великим рахунком, не залежить від економічних спадів); є можливість реалізувати власні амбіції (відкривши власну студію і завоювавши ім'я в світі моди).

ОПЛАТА ПРАЦІ: Перукар може робити кар'єру в рамках будь-якого будинку моди, заробляючи собі ім'я і нарощуючи клієнтську базу. Досягнувши певної професійної ваги і досвіду, фахівець може вирішити працювати на себе. При бажанні він може відкрити свою власну перукарню або салон. У будь-якому випадку рівень доходів такого фахівця буде залежати від його таланту і комунікативності з клієнтами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора