A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Новоград-Волинське вище
професійне училище"

Столяр будівельний

Дата: 16.03.2023 15:11
Кількість переглядів: 62

Обробка деревини – одне з найдавніших ремесел, опанованих людиною.

Професія столяр - одна з найдавніших професій у світі, а обробка дерева - одне з перших ремесел, яким опановувала людина.

Столяр виготовляє меблі (м'які, корпусні, офісні), бере участь в будівництві: виготовлення і монтаж дверей і вікон, меблів, що вбудовується, монтаж перегородок, урізання замків і ручок, облицювання стін дерев'яними панелями, а також виготовлення різноманітних виробів з дерева: бігових лиж, вішалок, карнизів, свічників і всіляких декоративних предметів.

Столяр працює не тільки з деревом, а і з матеріалами, які замінюють дерево, з різним способом кріплення і монтажу продукції, металевими шурупами, скобами, цвяхами, клеями, матеріалами, необхідними для облицювання, обтягування, обробки, дерев'яних виробів (плівками, лаками, фарбами, тканинами).

Жодна будова не може обійтись без столяра. Від його уміння, професійних навиків, естетичного смаку залежить вигляд будинку чи приміщення.

Столяр – багатопрофільна професія. Він може виконувати роботу скляра; при виготовленні меблів працюють столяри-мебльовики; ремонт та виготовлення високохудожніх виробів із дерева виконують червонодеревники та реставратори.

Столяр повинен: знати основні породи, властивості та дефекти деревини; способи її обробки, виготовлення, монтажу столярних виробів; види клею та лаків; володіти навичками роботи з електротехнікою, технічними кресленнями; вміти користуватись ручними інструментами, деревообробними верстатами; зачищати деталі; готувати поверхні під фанерування; встановлювати віконні та дверні блоки, вбудовані меблі; виготовляти заготовки столярних виробів.

Велике значення в його роботі мають: точний окомір, уважність, акуратність та терпіння, наявність образної пам’яті, естетичний художній смак та творче мислення, розвинена уява, майстерність.

З поширенням індивідуального житлового будівництва зріс попит на оригінальні високоякісні столярні вироби і праця столяра стала більш творчою та відповідальною. Зважаючи на те, що серед всіх матеріалів, які використовуються у будівництві і промисловості, дерево є найпопулярнішим, необхідність у професії столяр актуальною та затребуваною на ринку праці.

Столяр – одна з небагатьох професій, яка завжди актуальна і затребувана. Вибирати її варто людям, які «відчувають дерево», схильні до ручної праці, конструювання.

Навчальні матеріали ТУТ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора